ZLATÝ RETRIVER-CHS z Těšenovských luk

 

Právě jste si otevřeli rubriku ZLATÝ RETRIVER-CHS z Těšenovských luk.

 

                             VÍTEJTE

 

Něco málo z historie. Psi chovám od roku 1973, mým prvním psem byl Velký knírač, s kterým jsem v roce 1975 reprezentoval Jihočeský kraj na Mistrovství mládeže ČSR v Nýrsku. Kníračům a služební kynologii jsem zůstal dlouho věrný. Až v roce 2002 přišla změna.

Koupil jsem si první fenku zlatého retrívra CINTIA ČERTOVA STĚNA zvaná BETTY. Bylo to něco zcela jiného, protože golden je především lovecké plemeno a tak jsem se učil znovu (člověk se stále něčemu učí). Dal jsem si první cíl – chovnost. Stal jsem se členem retriver klubu a po přečtení různých knížek o retriverech jsem se pustil do práce. Když se mi zdálo, že jsme se něco naučili, přihlásili jsme se na týdenní výcvikový tábor zakončený OVVR až do Zlína.

Zkušená chovatelka a výcvikářka p.Nováková mi vše potřebné vysvětlila a doplnila potřebné informace, jak správně předvést psa na zkouškách nebo na výstavách. Vřele doporučuji takovýto „výcvikáč“ každému, kdo chce se svým retrivrem něco dokázat. Dnes je takových akcí mnoho. Tenkrát ve Zlíně jsme OVVR udělali na samé 4, krásně aportovala i zvěř a ještě jsme si v sobotu odskočili do Brna na výstavu, kde byla výborná. Od této doby se zúčastňuji hodně pracovních zkoušek a splnil jsem si i další cíl – a to Všestranné zkoušky.

Z prvního vrhu Betinky jsem si ponechal svoji druhou fenku – Aretu z Těšenovských luk. Je věrným odkazem své mámy, co se týká povahy i pracovních vloh, hlavně nosu. Po tátovi Inassicas má i úspěchy na výstavách. Chovné podmínky Areta měla splněny v necelém roce věku.              

Nyní občas chodíme na hony, hlavně na kachny, kde obě feny dokazují své lovecké vlohy. Někdy zajedeme na Konopiště, kde jsou velké hony na bažanty a psi zde nosí po celý den.

V současnosti se připravujeme na Všestranné zkoušky.

Obě naše holky mají vynikající klidnou a přátelskou povahu, což dokazují na našem novém penzionu, kde se poznávají stále s novými lidmi. Užívají si hlavně s dětmi, ale i s lidmi tělesně postiženými, ke kterým se musejí chovat obzvlášť opatrně.

 

AKTULITY Z NAŠÍ CHOVNÉ STANICE S TĚŠENOVSKÝCH LUK

Aretka bude poprvé matkou (vloženo 25.11.2011):

Naše Aretka se připravuje na povinnosti matky a bude mít svá první štěňátka. Potvrdilo to vyšetření ultrazvukem na březost. Úspěšný otec štěňátek je dánský pes WOODSTAR HERO z CHS Vlčí luka z Třeboně (chovatelé Kubeš-Korda). Šťěňátka by se měla narodit kolem 15.12.2011 a všichni se na ně moc těšíme. Doufám, že pro ně najdeme hodné a spolehlivé páníčky.

A JE TO TADY !!! (vloženo 28.12.2011):

Dne 16.12.2011 Areta úspěšně porodila 7 krásných štěňátek - 3 holky a 4 kluky a vzorně se o ně stará. U štěňátek očekáváme vyrovnané a nekonfliktní povahy, výborné zdraví a radost z práce. K odběru budou v polovině února a již nyní se těšíme na nové spolehlivé majitele. Nezávazné návštěvy jsou vítány, nabízíme chovatelský servis i možný trvalý kontakt.

Do fotogalerie byly přidány fotky z prvního měsíce štěňátek (vloženo 27.1.2012):

Aktuálně jsou volní už jen dva krásní kluci.

Štěňátka už se rozutíkávají do světa... (vloženo 25.2.2012):

Přejeme všem štěňátkům, která jsou již u svých majitelů, pevné zdraví a pohodový život. Jejich majitelům pak hodně zdaru s výchovou a ať jim štěňátka dělají jen samou radost!

Do fotogalerie jsou přidány nové fotky z druhého měsíce stáří štěňátek. Aktuálně jsou volní již jen dva krásní kluci - Cir a Clark. Vhodní budou jak na práci v revíru, tak do chovu, i jako rodinní společníci. Jsou zvyklí na celodenní odchov ve venkovním prostředí, jsou dobře živeni, chodí na pravidelné procházky do přírody a rychle se učí poznávat nové věci.

I naši poslední dva kluci jsou již u nových majitelů. Přejeme všem novým chovatelům hodně zdaru!!!

12.5. – 13.5.2012 Mezinárodní výstava retrieverů

V květnu se zúčastnily dvě fenky z naší CHS Mezinárodní klubové výstavy retrieverů v Humpolci. Byla to pro ně, i pro jejich majitele, první výstava v životě. Přesto dopadly výborně a obdržely známku „velmi nadějný“. Blahopřejeme!

19.10.-21.10.2012 Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení  retrieverů – Rožmberský pohár

Vrcholem letošního roku pro retrievery byl samozřejmě 6.ročník Rožmberského poháru, který je tradičně každé dva roky pořádán v Třeboni a okolních honitbách, jako mezinárodní soutěž retrieverů. Této velmi pěkné a náročné soutěže jsme se spolu s naší Aretou zúčastnili a celý víkend jsme zde předváděli velmi pěkné výkony. Areta na této soutěži předvedla skutečně dobrou práci a já jsem za to opravdu rád. Bohužel nás na jedné ze závěrečných disciplín poškodil jeden z rozhodčích a připravil nás o dobré umístění v této soutěži. I takové věci se  stávají. I ve vrcholné soutěži může bohužel rozhodčí pochybit a člověk má poměrně malou šanci takové rozhodnutí nějak změnit. Nezbývá, než to rychle rozchodit.

Koncem roku 2012 ...

Dalším vrcholem tohoto roku, možná až začátku roku 2013 bude další krytí naší Aretky. Při výběru budoucího otce štěňátek jsem upřednostnil mladého psa, který se jmenuje ATREUS FLORES VITAE „U“ a je v současné době asi tím nejlepším v ČR. Doufám, že se také bude líbit naší Aretě! Tento pes pochází z velmi krásné matky z Itálie a otce ze Švédska. Jeho prozatímní úspěchy jsou tituly „Český šampión mladých“, „Šamipion krásy – ČR, SR a Rakouska“, „Dualšampion“ a „Interšampion“. Po stránce pracovní je to také super pes – KPZ, KZVP, MFTR, MVZPR, Šampion práce ČR a Čekatel Interšampiona práce. Po zdravotní stránce – oči, kyčle, klouby je absolutně čistý.

ARETA                                          ATREUS                                   ATREUS

Krytí Arety (vloženo 10.2.2013):

Tak se nám nakonec spojení naší Aretky s Atreusem protáhlo až na začátek února 2013. Krytí proběhlo v pořádku. Oba se obešli i bez naší pomoci, a tak nyní už jen čekáme na potvrzení březosti ultrazvukem.

Arety štěňátka (vloženo 17.3.2013):

Tak ultrazvuk potvrdil naši domněnku o březosti naší Arety a tak všichni už netrpělivě očekáváme datum okolo 10.4.2013, kdy by měla přijít na svět nová štěňátka. Blahopřání také posíláme do krásné přírody v srdci České kanady úspěšnému otci budoucích štěňátek Atreusovi z CHS paní Maříkové.

Štěňata jsou již na světě !!! (vloženo 6.4.2013):

Štěňátka jsou již na světě, jsou čilá a plně zaměstnávají svou matku, která se o ně vzorně stará. Přejeme štěňátkům, ať pěkně přibývají na váze, dobré zdraví jim i jejich matce a doufáme,  že naše štěňátka najdou hodné a spolehlivé rodiny.

Neváhejte, napište si nebo zavolejte o další informace o štěňátkách, jejich rodičích a o všem, co potřebujete vědět o chovu zlatých retrieverů.

Kontakt na tel.: 720 118 034 nebo e-mailem: jiri.pipal@tiscali.cz.


Fotogalerie-CHS z Těšenovských luk

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

/album/fotogalerie-zlaty-retriver-chs-z-tesenovskych-luk/stenata-6-tydnu-020-jpg/
Kuk

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————